Kogu mitmekesist lukkude valikut võib klassifitseerida järgmiselt: võtmelukud, mehaanilised koodlukud ja elektroonilised koodlukud.
Võtmelukk on tavapärane ja kättesaadav, lihtsalt kasutatav, kusjuures seifides tihti kasutatakse plaatmuuktuupi-lukke, mis tagavad parema kaitse jõulise lahtimurdmise vastu kui silinder-tüüpi lukud. Tavaliselt on komplektis kaks võtit. "Nõrk lüli" on oht, et võti võib alati kaotsi minna, pealegi on olemas ka võtmete järele tegemise võimalus, kuigi, mida parem on lukk, seda väiksem on selline tõenäosus.
Mehaaniline koodlukk vabastab peremehe pidevast murest võtme pärast. Teisalt tuleb aga luku ketta keeramisel olla ülimalt tähelepanelik ja täpne, sest eksimisel isegi poole pügala võrra peab kõike otsast peale alustama.
Elektrooniline koodlukk kiirendab juurdepääsu seifi sisule, tal ei ole ülalmainitud puudust, kuid tal on oma eripärad. Esiteks, energiasõltuvus: igavest patareid pole veel leiutatud, (kuid siin peaks mainima, et toiteelementide tühjakslaadimisel ei unusta seif oma koodi). Teiseks, sellised lukud maksavad rohkem. Teiselt poolt, makstes juurde 50 kuni 500 USD, omandate te kaitsesüsteemi kombinatsioonide läbivalimise vastu ja võimaluse igal hetkel koodi vahetada ning veelgi tõsisemate seifide puhul ka aegviitega avamise võimaluse, lülitumise ühenduse valvepuldiga , hierarhilised koodid ja veel palju muud.
Elektroonilise koodluku nõrk koht - seda saab rivist välja viia elektrilist eriseadet kasutades, (kuigi lõhkumine ei tähenda veel avamist).
Copyright © 2010 Vildest Safe OÜ
Gonsiori 31 10147 Tallinn
Tel: (+372) 6 484 208 Fax (+372) 6 484 226 E-mail: info@vildestsafe.ee